Fundacja z uśmiechem

Wyszukiwarka w serwisie

I Konferencja Fundacji Warszawa 28.10.2011

28 października 2011 roku w Warszawie, odbyła się I Konferencja Fundacji do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie" pt. „Lekarz stomatolog lekarzem pierwszego kontaktu w profilaktyce nowotworowej".


Na Konferencję przybyło 52 lekarzy z całej Polski. W obecnych czasach fakt ten można uznać za sukces, gdyż szkoleń i konferencji na rynku jest dużo a zagadnienia zaprezentowane na naszych wykładach do najłatwiejszych nie należą.


Na podstawie ankiet wypełnionych przez lekarzy po Konferencji, można stwierdzić, że tematyka poruszona podczas wykładów jest mało znana w środowisku stomatologicznym.


Wczesne wykrywanie zmian patologicznych w jamie ustnej oraz konsekwencje ich zlekceważenia wywołały wśród naszych gości duże poruszenie.


W Konferencji wzięli udział specjaliści w różnych dziedzinach:

* Zmiany na błonie śluzowej jamy ustnej w praktyce lekarza stomatologa - diagnostyka i leczenie. Możliwości jakie daje test ViziLite i inne dostępne testy diagnostyczne - dr Magdalena Pawelczyk-Madalińska, lekarz stomatolog, specjalista periodontolog

* Najnowsze dane o zmianach przedrakowych jamy ustnej: etiologia, klinika, diagnostyka, leczenie – dr n. med. Robert Balicki, specjalista chirurg szczękowo twarzowy

* Zmiany na błonie śluzowej jamy ustnej w przebiegu radioterapii u pacjentów chorych na raka narządów głowy i szyi - dr hab. n. med. Jolanta Pytko -Polończyk

* Trudne informacje, trudne sytuacje – diagnoza w pracy lekarza stomatologa. Anna Czelej socjolog oraz Małgorzata Kaczyńska psycholog

Wykładowcy zrezygnowali z honorariów w ramach wspomagania działań statutowych Fundacji, za co bardzo serdecznie im dziękujemy.

Udało nam się zebrać 120zł ze sprzedaży mydełek-cegiełek.
Dochód z Konferencji, który przedstawimy po rozliczeniu wszystkich kosztów, zostanie w całości przeznaczony na cele statutowe Fundacji w tym, przede wszystkim na Dni Otwarte w Gabinetach Stomatologicznych.

Dużym zainteresowaniem wśród lekarzy cieszyły się ulotki Fundacji mówiące o profilaktyce stomatologicznej oraz pokazujące sposób postępowania w gabinecie.
Mamy nadzieję, że ulotki będą dostępne w coraz większej ilości gabinetów.
Podczas Konferencji odbył się pokaz, na pacjencie, badania przesiewowego testem ViziLite, Umożliwia on wczesne wykrycie zmian patologicznych w jamie ustnej.


Miłym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników Konferencji był spontaniczny wykład doktora Zbigniewa Hamerlaka z Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, na temat leczenia zmian w jamie ustnej oraz zastosowania preparatów łagodzących zmiany po radioterapii..


Zauważając duże zainteresowanie tematem nowotworu jamy ustnej wśród lekarzy stomatologów, chcemy zorganizować Konferencję o podobnej tematyce na południu i północy Polski.
Część wykładów i reportaż z Konferencji można zobaczyć na portaluwww.dentowizja.pl

 

Zapraszamy do galerii:

 

Facebook